Még tavaly nyár végén keresett meg a HuMuSz Szövetség, hogy vegyek részt egy vándorkiállításon, ahol újrahasznosított anyagokból készült tárgyak kerülnek bemutatásra. Örömmel bővítettem a tárlatot a saját készítésű bakelit tálakkal, ládából átalakított asztallal és újrahasznált anyagokból készült képekkel. Én készítettem a megállítótáblát is, ami a kiállítás jelzi az adott helyszínen.

A munkát a tervezéssel kezdtem. Az volt a fő szempont, hogy a tábla újrahasznált és újrahasznosított anyagokból készüljön, akárcsak a kiállításon bemutatandó darabok. Az otthon lévő anyagokból összeszedtem, amire szükségem volt:
OSB lapok
Lambéria lécek
Redőnygurtni
Játékbetűk
Kartondoboz
Hálózati kábel
Alapnak két darab maradék OSB lapot használtam, amiket méretre vágtam. A darabok összeerősítéséhez bontott lambéria léceket használtam, amelyeket csavarokkal és szögekkel rögzítettem. A tábla szélét bevontam kimaradt redőnygurtnival, hogy szállításkor és pakoláskor ne sérüljön, és így a fogása is kényelmesebb. Vízbázisú, matt fekete színű, univerzális festékkel festettem le az egész táblát.



Az előre megszerkesztett REDESIGN felirat betűit A4-es lapokra nyomtattam, és kijelöltem rajtuk, egymástól kb. 1 cm távolságra a szögek helyét. A szögelésnél egy lyukas fagolyót használtam távtartónak, hogy egyforma magasságban legyenek a szögek.

Általában cérnával vagy fonallal készítik a string art (fonalgrafika) képeket, de én kiselejtezett hálózati kábeleket használtam. Szétszedtem a kábeleket és színenkét elkülönítve feltekertem.
Miután elegendő “fonalam” lett, következett a munka látványos része. Oda-vissza, átlósan tekertem a színes kábeleket a szögekre. Bonyolultnak tűnik, de csak az elején az, amíg nem áll össze a minta. Nekem az első betű tartott a legtovább, de aztán hamar rájöttem a technikára. Pihenésként elfújtam egy pongyola pitypangot.



Az “I” betűnél már egész rutinosan csináltam, az alábbi jelenet egy 20 perces folyamat felgyorsítva.
A kiállítás szót eredetileg festettem volna, de úgy gondoltam, látványosabb, ha kidomborodik. Ezért kartonból kivágott betűket festettem fehérre, majd azokat ragasztottam a táblára.
Felhasználtam a gyerekkori játékom pár betűjét. Megmostam, kicsit megcsiszoltam és azokat is fehérre festettem.
A HuMuSz szövetség a kiállítás szervezője, ezért az ő logójuk is felkerült a táblára egy általam készített sablon segítségével.
A megállító tábla lábához egy színre festett deszkát használtam.



Ilyen lett a végeredmény:



